Faq2017-08-18T19:43:24+00:00

FAQ

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką posiadamy jest czas. Aby w jak najszybszy sposób przybliżyć Cię do skorzystania z naszej oferty, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zapisy na turnusy rehabilitacyjne prowadzimy telefonicznie lub mailowo. Można też zgłosić się do nas osobiście i przy okazji zobaczyć jak wygląda Olinek.

Przy zapisywaniu na turnusy nie wymagamy skierowań. Czasem jednak rodzice pacjentów z problemami np. kardiologicznymi lub/i oddechowymi proszeni są o okazanie nam zaświadczenia o braku przeciwskazań do podjęcia intensywnej fizjoterapii.

W pierwszym dniu turnusu zapoznajemy się z dokumentacją medyczną – epikryzy lekarskie, wypisy ze szpitala, zdjęcia RTG stawów biodrowych i kręgosłupa. Zależy nam zwłaszcza na zdjęciach RTG i najbardziej aktualnych epikryzach.

Pacjent przyjeżdżający na turnus powinien mieć wygodny bawełniany podkoszulek (najlepiej z długimi rękawami), wygodne getry i skarpetki.

Naszą podstawową jednostką fizjoterapeutyczną jest 2,5-godzinna sesja rehabilitacji ruchowej. Dziennie pacjenci uczestniczą w jednej lub dwóch sesjach fizjoterapeutycznych (jedna sesja rano, druga po południu). Oprócz 2,5-godzinnej sesji rehabilitacji ruchowej korzystać można również z 1-godzinnej terapii ręki, 1-godzinnej Integracji Sensorycznej, terapii neurologopedycznej lub terapii na bieżni w wodzie. To, w jakich zajęciach i z jaką częstotliwością pacjent będzie uczestniczył, zależy od decyzji terapeuty prowadzącego fizjoterapię i od preferencji rodziców/opiekunów.

Program terapii układany jest przez fizjoterapeutę w porozumieniu z opiekunami na podstawie wywiadu i dokumentacji medycznej oraz szeregu testów fizjoterapeutycznych przeprowadzanych podczas pierwszego spotkania.

Zapisujemy na turnusy 5-dniowe, 10-dniowe, 15-dniowe, a nawet 20-dniowe. Długość turnusu zależy od preferencji naszych pacjentów. Terapia odbywa się od poniedziałku do piątku.

Terapia turnusowa toczy się od poniedziałku do piątku. Po wcześniejszym ustaleniu z terapeuta istnieje możliwość dodatkowej terapii w sobotę.

Terapii odbywają się od godziny 7 rano do 20.

Kombinezon TheraSuit możemy założyć pacjentowi, który ukończył 2,5 roku.

Częstotliwość, z jaką pacjent powinien uczestniczyć w turnusach ustala terapeuta (w porozumieniu z opiekunem) – podczas pierwszego turnusu.

Cena turnusu zależy od rodzajów i ilości terapii. By obliczyć całkowity koszt turnusu sumujemy koszt poszczególnych zajęć.

Koszt turnusu nie obejmuje wyżywienia i zakwaterowania. W tym samym budynku znajduje się hotel i restauracja.

Dysponujemy kilkoma mieszkaniami w pobliżu Olinka. W tym samym budynku jest również hotel, w którym możemy rezerwować pokoje dla naszych gości.

Zdarza się, że sesja 2,5-godzinna jest dla pacjenta zbyt intensywna. Wtedy skracamy ją do 2 lub 1,5 lub 1,15 godziny. Taka krótsza sesja jest proporcjonalnie tańsza.

Cena jest taka sama, niezależnie od tego, czy pacjent pracuje w kombinezonie czy bez. Cena zmienia się tylko jeśli terapia zostaje skrócona (po wcześniejszych ustaleniach z terapeutą).

Tak, wystawiamy faktury na fundacje wskazane przez rodziców i zazwyczaj sami wysyłamy faktury do fundacji.

W Olinku nie ma możliwości wykorzystania dofinansowania ze środków PFRON-u.

Tak, podczas turnusu można zapisać się na dodatkowe terapie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, w porozumieniu z terapeutami, można przeorganizować plan terapii.

Terapie odwołane w tym samym dniu są płatne w 100%. Jeśli natomiast wiemy dzień wcześniej, że pacjent nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach, płatności nie pobieramy.

Płatność za turnus regulować można gotówką lub przelewem bankowym do ostatniego dnia turnusu. Dla dzieci korzystających z subkont w fundacjach , wystawiamy fakturę przelewową bezgotówkową , którą sami wysyłamy do wskazanej Fundacji.

W momencie przyjmowania zapisu, prosimy, by nasi klienci wpłacili na nasze konto zaliczkę w wysokości 215 złotych.

Specjalistyczne terapie