O NAS

O nas

Centrum Intensywnej Terapii „Olinek” jest ośrodkiem stworzonym w 2006 roku przez rodziców niepełnosprawnej Oli. Przyjaznym dla rodziców dzieci i otwartym na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Olinek jest profesjonalnym, wysoce wyspecjalizowaną placówką, która zajmuje się kompleksową i intensywną rehabilitacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez 10 lat doświadczenia opracowaliśmy własną autorską metodę rehabilitacji dzieci z wykorzystaniem dostępnych na rynku kombinezonów rehabilitacyjnych OlinekSuit, SpiderSuit i Theratogs. Nasza oferta obejmuje terapie: NDT Bobath, PNF, Integracji Sensorycznej, Tomatisa, Terapii tlenowej HBO, PRODROBOT, rehabilitacji w bieżni wodne, kabinie hiperbarycznej, sali doświadczenia świata oraz z zakresu neurologopedii.

Cel

Naszym nadrzędnym celem jest polepszenie jakości życia pacjentów z zakresu sprawności ruchowej jak i zadbanie o ich rozwój psychiczny. Prowadzimy kompleksową i indywidualne dobraną terapię do każdego dziecka. Centrum Intensywnej Terapii Olinek jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków rehabilitacyjnym przez rodziców niepełnosprawnych dzieci z Polski i zagranicy.

Terapeuci

Zgrany i doświadczony zespół Olinka to dla nas podstawa. Od zawsze dbamy o najwyższą jakość naszych zajęć, zatrudniając i szkoląc najlepszych terapeutów, dla których praca z dziećmi jest pasją. Doskonale wiemy jak cenna jest ich praca, która nigdy nie zastąpi najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego.

O krok dalej – OlinekSuit

Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu naszych terapeutów oraz rosnącemu zapotrzebowaniu na rynku, na początku 2017 roku powstał OlinekSuit. Dynamiczna orteza tułowia i kończyn dolnych, wykonana ze specjalnie dobranych elastycznych materiałów umożliwiających zwiększenie stabilności ciała oraz korekcję. Żaden kombinezon rehabilitacyjny nie jest terapią, jest niezwykle efektywnym narzędziem, ale wymaga odpowiedniego zastosowania.

Terapia wymuszona koniecznością

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w Polsce programem rehabilitacyjnym stworzonym na zasadach terapii wymuszonej koniecznością. Terapia została stworzona przez zespołu terapeutów pracujących w naszym ośrodku. Jej motywem przewodnim są Piraci, którzy wyruszają na morską wyprawę w poszukiwaniu przygód!

Sprzęt

Nowinki technologiczne nie są nam obce. Aby praca podczas zajęć była jak najbardziej efektywna i urozmaicona, na bieżąco uzupełniamy nasz asortyment oraz rozszerzamy ofertę dla naszych pacjentów. Bieżnia wodna do nauki chodzenia, kabina hiperbaryczna, platforma GAMMA, interaktywna podłoga, ruchome schody oraz nasz najnowszy zakup PRODROBOT, to tylko część sprzętu z jakiego można korzystać w Olinku.

Uprawnienia

Centrum Intensywnej Terapii „Olinek” posiada licencję na stosowanie Metody TheraSuit wydaną przez Therasuit LLC dn. 17.11.2006r. Kombinezon TheraSuit został opatentowany w Stanach Zjednoczonych, nr patentu U.S. Patent Application 10/269,587.

Personel

Centrum Intensywnej Terapii „Olinek” zatrudnia wysoko wykwalifikowanych, profesjonalnych fizjoterapeutów, absolwentów najlepszych uczelni w Polsce (AWF, AM). Nasi rehabilitanci nieustannie poszerzają swoje umiejętności na dodatkowych kursach zawodowych.

Turnusy

Decyzję o kwalifikacji na poszczególne rodzaje terapii wydaje lekarz lub fizjoterapeuta. W przypadku terapii prof. Tomatisa i terapii Intergracji Sensorycznej kwalifikacji dokonuje się bezpośrednio, w wyniku diagnozy przeprowadzonej podczas wstępnej konsultacji.

Płatność

Płatność za turnus rehabilitacyjny regulować można gotówką lub przelewem do ostatniego dnia turnusu. Wpłata zaliczki, której wartość ustalana jest w zależności od ostatecznej ceny turnusu, powinna odbyć się najpóźniej 1 miesiąc przed rozpoczęciem turnusu.