NDT-Bobath dla niemowląt i wcześniaków

NDT Bobath


Terapia NDT Bobath jest metodą stymulującą rozwój poznawczy i ruchowy dziecka. Charakteryzuje się kompleksowym podejściem obejmującym wiedzę z zakresu fizjoterapii, terapii zajęciowej, integracji sensorycznej czy logopedii. Obejmuje również dostosowanie środowiska i sprzętu do potrzeb naszych podopiecznych. W Olinku skupiamy się na tym, aby terapia była funkcjonalna, indywidualna oraz dostosowana do możliwości i wieku dziecka. Zaczynamy od wywiadu, wnikliwej obserwacji i badania oraz określenia wspólnego celu - rodziców i terapeuty. Tak szczegółowa analiza każdego z naszych podopiecznych pozwala na opracowanie kompleksowego planu terapii.

Nieodłącznym elementem terapii NDT Bobath jest edukacja rodziców. To właśnie rodzice są największym wsparciem dla swojego dziecka w tym wczesnym okresie i dlatego tak ważne jest by w każdej sesji uczestniczyli aktywnie - zadawali pytania i uczyli się jak stymulować rozwój swojego malucha.

Zależy nam aby nasi mali pacjenci czuli się w Olinku komfortowo, dlatego zabawa jest integralną częścią każdej terapii! Sesje prowadzone są w sposób przyjazny i bezstresowy dla dziecka, a nasze sale pełne są zabawek stymulujących rozwój poznawczy i ruchowy. Wierzymy, że tylko w takich warunkach dziecko ma szanse uczyć się i rozwijać .
Więcej dowiecie się z artykułu Mateusza Buraka

ZAPISZ SIĘ